.


  

Коронавірус - профілактика

koronavirus

Запрошуємо на роботу
Престижного напрямку за фахом медичної сестри
med sestra 1

 

 

2

Актуальна інформація

Корисні посилання

 

счетчик посещений

booked.net

Інтерв'ю з директором КНП СОР СОКОД Володимиром Шевченком

 

14197

Але ситуація із забезпеченням покращилася - за кошти НСЗУ ми проводимо обстеження, набуваємо медзасоби, ліки, які необхідні для ведення пацієнтів. На сьогодні фінансове навантаження на пацієнта, який лікується в стаціонарі, значно зменшилося. Є практично все - за деякими винятками. Буває, що препарати відсутні на ринку. Зараз лікарні самі закуповують лікарські засоби за тендерною процедурою-через підвищений попит вони можуть бути відсутніми у постачальників. Тоді виникають перебої. Або ж хворому показаний більш ефективний препарат або матеріал. Днями у мене прооперувалася пацієнтка-все надав онкодиспансер. Єдине - вона купила спеціальну косметичну нитку. Але і такі нитки ми вже будемо купувати самі. З часом все збалансуємо, адже досвіду таких закупівель у нас раніше не було. Сподіваємося, що з квітня, коли переукладемо договори з НСЗУ, фінансування покращиться.

Головне ремонтне питання, і не тільки

Відділення хіміотерапії вже більше 10 років розміщено в корпусі променевої терапії, де умови перебування хворих залишають бажати кращого. Двоповерховий корпус, де раніше знаходилося відділення, закрили через аварійність.

"Безумовно, для комфорту пацієнтів має бути нормальне відділення, - переконаний Володимир Шевченко. - Ми акумулюватимемо кошти з НСЗУ для початку ремонтних робіт. Нас підтримує керівництво області, щоб проект з капремонту (реконструкції) був включений в цьому році в програму фінансування ДФРР. Розглядається варіант облаштування відділення хіміотерапії на 40 ліжок - на звільнених площах поліклініки (праве крило головного п'ятиповерхового корпусу). Ми вже зробили проектно-кошторисну документацію, вартість робіт-до 6 млн. грн.

Планів насправді багато-потрібно відремонтувати кожне відділення, облаштувати двір, територію, зробити сквер для відпочинку. Необхідно все привести в порядок, щоб поліпшити умови для наших пацієнтів».14198

Вже є зрушення - з осені минулого року за кошти ДФРР і облбюджету проводиться термомодернізація головного корпусу (стяжка будівлі, утеплення стін, оздоблення фасадів, монтаж системи водовідведення покрівлі, облаштування входу в підвал, заміна вікон і дверей та ін.). Переможцем торгів стало Сумське підприємство " Спецтехбуд "( з ціновою пропозицією 7,54 млн.грн.). Половина запланованих робіт вже виконана. Як стверджує керівник, в будівлі, де розміщені гінекологічне, два хірургічних і торакальне стаціонарні відділення, стало тепліше. Здача об'єкта очікується в травні.

Лапароскопічним втручанням-нові можливості

В онкодиспансері впроваджують інноваційні методи лікування хворих. У хірургічному напрямку фахівці взяли курс на лапароскопічні операції.

- Днями ми виконали чергове лапароскопічне втручання з резекції прямої кишки, - розповідає директор онкодиспансеру. - Якщо раніше, коли робилися порожнинні операції з розрізом, пацієнт перебував у стаціонарі близько двох тижнів, то тепер виписка - на 5-6-й день. Після лапароскопічної операції хворий вже на другий день встає на ноги. Онкогінекологічні операції у нас в 60% випадків виконуються лапароскопічно. Наші фахівці проводять майстер-класи по Україні. Тепер впроваджуємо лапароскопію на черевній порожнині. До нас приїжджають фахівці Національного інституту раку, робимо ці операції спільно. Освоїли резекцію сигмовидної кишки. Загалом, активно рухаємося в цьому напрямку. Раніше хворі для лапароскопічних операцій їздили за межі області-до Києва, Харкова, тепер ми це розвиваємо в Сумах.

У планах-придбання ще однієї сучасної лапароскопічної стійки Karl Storz. Це дозволить розширити можливості лапароскопічних втручань - фарбування зон спеціальними маркерами для візуалізації пухлини, робота в умовах 3d. до слова, ми вперше виконали онкогінекологічну операцію на 3D-стійці - її нам надали для апробації, а з операційної йшла закрита трансляція для фахівців України. Така стійка нам необхідна. Пацієнти хочуть сучасних операцій і комфортних умов. Над цим будемо продовжувати посилено працювати.

Що з лінійним прискорювачем?

Про покупку лінійного прискорювача для променевої терапії говорять вже не перший рік. Проект дорогий. У 2019 році з обласного бюджету було виділено майже 1,5 млн.грн. - на виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції обласного онкодиспансеру (на сьогодні вона готова на 40%). Йшлося про будівництво спеціального триповерхового приміщення під лінійний прискорювач, який область планувала купити із залученням коштів ДФРР. Орієнтовна вартість проекту - 120 млн.грн. Окрему стаціонарну будівлю з кабінетами для фахівців, бункером для лінійного прискорювача, приміщенням під комп'ютерний томограф хотіли побудувати на території онкодиспансеру. Ближче до кінця 2020-го з'явився новий варіант: як забезпечити медзаклад лінійним прискорювачем, заощадивши на самому апараті і на будівництві. Для цього розглядалася можливість

використання під лінійний прискорювач приміщення онкодиспансеру, де знаходиться непрацюючий гамма-терапевтичний апарат»Рокус-АМ". При його демонтажі в цей бункер можна поставити Сучасний низькоенергетичний лінійний прискорювач, який на 95% покриває можливості високоенергетичного (його планували купити спочатку). Площа приміщення, товщина стін, перекриття дозволяють це зробити. Так вдалося б скоротити витрати на 30 млн.але поки жоден з цих варіантів не зрушився з мертвої точки.

- Цього року створена нова робоча група, яка вивчатиме можливості - який саме прискорювач необхідний області, - уточнив Володимир Шевченко. - Поки всі варіанти в силі, повинні визначитися з оптимальним. Всі розуміють, що лінійний прискорювач необхідний.

Телефоний довідник