ЯК ЗАКЛАДИ ПЛАНУЮТЬ ВИТРАЧАТИ ГРОШІ, ОТРИМАНІ ВІД НСЗУ

ЯК ЗАКЛАДИ ПЛАНУЮТЬ ВИТРАЧАТИ ГРОШІ, ОТРИМАНІ ВІД НСЗУЗа субвенцією — 1,8 млн грн За договором з НСЗУ в серпні — 3,2 млн грн Підписано 67% декларацій Обслуговують 80714 осіб. Ми вже маємо фінансовий план, за яким будемо працювати.
Ми проаналізували, які пацієнти найменше йдуть до нас підписувати декларації, і з’ясували,
що це вікова категорія 65 років і старші. Ми припустили, що це через те, що ці люди часто не мають доступу до Інтернету, не завжди дивляться телебачення. Зараз на звороті квитанцій про оплату комунальних послуг розмістили заклик обирати лікаря та інформацію, як це зробити. Це дало результат: люди цього віку стали частіше до нас приходити.
За субвенцією — 2,4 млн грн. За договором з НСЗУ в серпні — 4242260,45 грн Підписано 47% декларацій Обслуговують 133342 особи.
За рахунок збільшення коштів будемо фінансово мотивувати тих лікарів, з якими пацієнти підписали найбільше декларацій, перерозподіляти кошти на їхню користь. Сімейний лікар вищої категорії ще у червні мав 8186 грн зарплати після оподаткування. Його вже обрали 1800 пацієнтів, і в липні та серпні, коли прийшли оплати за медичне обслуговування пацієнтів від НСЗУ, цей сімейний лікар отримав після оподаткування по 13730 грн за місяць. Медсестра, яка з ним працює, раніше отримувала 5400 грн, а тепер — 6250 грн. 12 лікарів уже набрали максимальну кількість декларацій. На першому місці — мотивація лікарів, заробітна плата. За основу взяли «прив’язку» до категорій: це дозволяє враховувати вислугу років. Розробили табличку з розрахунком преміювання, яке будуть отримувати лікарі залежно від кількості підписаних декларацій.


У серпні лікар, який набрав максимальну кількість декларацій (лікар сімейної практики — 1800, лікар-терапевт — 2000, лікар-педіатр — 900), отримав «на руки» 15700 грн. До підписання договору з НСЗУ отримував 5500 грн. Зарплата медсестер була 4150 грн, зараз — 9000 грн (це залежить від кількості декларацій лікаря, за яким закріплена медична сестра).
Також плануємо покращити матеріально-технічну базу, вже проводимо ремонти в кількох амбулаторіях. Розпочали з головним економістом планувати бюджет з урахуванням коштів, які отримаємо від НСЗУ.
За сприяння міської влади підготовку до підписання договорів з НСЗУ почали за рік. Першою чергою автономізувалися, комп’ютеризували заклади. Зараз амбулаторії забезпечені комп’ютерами на 75%, у серпні провели тендер на закупівлю решти обладнання. Багато працівників не вміли користуватись комп’ютером, але після спеціального навчання швидко ввійшли у курс справи. Враховуючи рекомендації в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, алаштували автовідповідачі на телефони реєстратур для цілодобового інформування населення, почали залучати сучасне мобільне обладнання для підписання декларацій удома. Було проведено день сімейного здоров’я для інформування населення.

За субвенцією — 1,1 млн грн За договором з НСЗУ в серпні — 2,021 млн грн Підписано 67% декларацій Обслуговують 51280 осіб. За новою системою фінансування ми отримуємо на 100% більше, ніж за субвенцією, тому додаткові гроші частково підуть на збільшення зарплати, ще частина — на формування резервного фонду, решту плануємо витратити на розвиток сервісу та матеріально-технічної бази Центру. Плануємо придбати телевізори, які слугуватимуть для інформування пацієнтів про кожного лікаря. Надалі заплановано проведення ремонтів в амбулаторіях і створення зручних зон очікування для дітей та дорослих.
Ми завчасно переглянули штатний розпис: тепер майже в кожній амбулаторії працюють один лікар і одна медична сестра — це дозволило підвищити заробітну плату не тільки лікарям, а й медичним сестрам. Якщо в червні сімейний лікар отримував максимум 6800 грн, то коли з ним підписали декларації 1800 пацієнтів, він у липні отримав 10508грн, а в серпні — 12930 грн. Медсестра у червні мала зарплату 3727 грн, а вже в липні, після надходження коштів від НСЗУ, — 5176 грн, у серпні — 6134 грн. 31серпня 2018 року в Центрі було затверджено новий колективний договір. Ним закріплено нову
форму оплати праці, завдяки якій наші медичні працівники будуть більш вмотивованими для надання якісних медичних послуг. Також плануємо запровадити індикатори для диференціювання заробітної плати. Вони будуть залежати від кількості пацієнтів, надання послуг, скарг, заповнення медичної документації тощо.
Уже зараз у Центрі є кабінет невідкладної допомоги. У м. Селидовому щодня з 8:00 до 20:00 працюють троє фельдшерів. За потреби вони викликають лікаря. З жовтня кабінет працюватиме цілодобово. У всіх амбулаторіях є оголошення з адресою і графіком роботи кабінету.