ЗАКЛАДАЄМО КОШТИ НА МІС У БЮДЖЕТІ 2019 РОКУ.

ЗАКЛАДАЄМО КОШТИ НА МІС У БЮДЖЕТІ 2019 РОКУУ процесі трансформації системи охорони здоров’я МОЗ будує сучасну електронну систему, яка дозволить медичним закладам ефективніше працювати, раціонально використовувати час і пацієнтів, і медиків. Для забезпечення постійного розвитку і використання найсучасніших технологій ми свідомо формуємо конкурентний ринок медичних інформаційних систем (МІС).
Уже 14 МІС приєдналися до системи. Очікуємо, що їхня кількість буде збільшуватись.
Понад півтора року, завдяки домовленості між бізнесом та МОЗ, для впровадження медичної реформи МІС надають послуги закладам безоплатно. Адже розбудова електронної системи охорони здоров’я — спільна справа. Зараз у МІС безоплатно доступний базовий функціонал, пов’язаний з реєстрацією медзакладу, лікарів, підписанням декларацій з пацієнтами. Так буде,
доки більшість декларацій не буде укладено.

А з середини 2019 року кожен заклад повинен буде повністю оплачувати роботу МІС. Створення та підтримка нового, більш складного функціоналу, який незабаром з’явиться, не може бути безкоштовною, інакше він ніколи не працюватиме якісно. Тисячі закладів по всій країні використовують медичні інформаційні системи. Окрім базового, решта функціоналу, який пропонують МІС, і зараз є платною. Кожна МІС має власну цінову політику і набір продуктів для закладів охорони здоров’я. Уже зараз медзаклади вибирають ті МІС, які вважають найбільш ефективними для себе за співвідношенням ціни та функціональності.
Адже заклади стають автономними, отримують більше фінансування, підвищують ефективність і самостійно планують свою діяльність, у тому числі фінансову. Медична інформаційна система — це такий самий інструмент у роботі медичного закладу, як апарат ЕКГ чи УЗД, бухгалтерська чи операційна система.
Закликаємо оцінювати всі вигоди та витрати, пов’язані з цим вибором, і планувати відповідні бюджети на 2019 рік.