Листопад – місяць обізнаності про рак простати

Листопад- місяць обізнаності про рак простати. У листопаді урологи перш за все розповідають про онкопроблеми у чоловіків, з яких найбільш важливою та розповсюдженою є рак простати.

Рак передміхурової залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань. На його частку припадає понад 14% усіх злоякісних пухлин, які діагностуються у чоловіків. Захворювання розвивається повільно і може протягом років протікати без специфічних симптомів. Найчастіше новоутворення виявляється лише на 2 стадії або пізніше, коли пухлина вже створює тиск на уретру, і її розміри можна оцінити при урологічному огляді. Рання діагностика дозволяє розробити ефективний план лікування та запобігти небезпечним наслідкам – метастазам в кістковій тканині та внутрішніх органах.

Причини раку простати

Науці досі не вдалося зі 100% впевненістю встановити справжні причини раку простати. Основними факторами ризику вважаються вік, спадкова схильність, особливості харчування (нестача вітаміну A та β-каротину), куріння. Більше 70% випадків вперше діагностованого раку простати припадає на чоловіків старше 65 років.

Симптоми раку простати

  1. • Струмінь сечі стає млявим;
  1. • Довге сечовипускання;
  1. • Часті позиви до сечовипускання, у т. ч. нічні;
  1. • Незначна кількість сечі при сечовипусканні;
  1. • Переривчасте виділення сечі в кінці сечовипускання;
  1. • Відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
  1. • Відчуття печіння при сечовипусканні;
  1. • Важкі позиви до сечовипускання, нетримання.

 

Перші ознаки раку простати схожі на симптоми доброякісної гіперплазії передміхурової залози (аденоми), інфекції сечовивідних шляхів, запалення передміхурової залози. Їх не можна недооцінювати – прислухайтеся до свого організму.

Ви помітили у себе симптоми раку простати? Тож, не зволікайте, зверніться до сімейного лікаря, який за електронним направленням спрямує Вас до лікаря-уролога.

Сумський онкологічний клінічний диспансер.

телефон реєстратури: 0542 700-351,0542 700-352

поліклініка СОКОД за адресою вул.Троїцька, 48