Рак молочної залози – це найчастіша форма злоякісних пухлин у жінок, і складає 18,8% від усіх злоякісних пухлин у жінок. Імовірність виникнення раку збільшується з віком прямо пропорційно, приблизно 4% хворих складають жінки молодші 30 років. У чоловіків рак грудної залози спостерігається дуже рідко.
Якщо опитати хворих, яким встановлено онкологічний діагноз, про історію їхнього захворювання, то більшість із них вкаже, що до виявлення пухлини страждав тим чи іншим хронічним захворюванням. Так хворі злоякісною пухлиною шлунка вказують на хронічний анацидний гастрит, легені – на хронічний бронхіт, шийки матки – на тривалі ерозії, шкіри – після бородавки або прищика, що хворий неодноразово зривав. Лише незначна кількість хворих не можуть назвати захворювань, що передували пухлині, тому, що злоякісний ріст лише в рідкісних випадках виникає в здорових тканинах. Майже завжди ріст пухлини починається в тканинах змінених попереднім патологічним процесом, або під впливом тривалого травмування. Вченими-онкологами встановлено, що деякі патологічні процеси частіше за інші передують появі пухлини. Тому ці хронічні процеси називають передпухлинними, або передраковими захворюваннями. Але виникнення злоякісної пухлини в людини, що страждає цими захворюваннями, не є обов’язковим. Більшість передпухлинних захворювань створюють лише сприятливе середовище для розвитку злоякісної пухлини.
До факторів, які підвищують ризик захворювання на рак молочної залози належать:
– вік (понад 40 років)
– спадкова та сімейна схильність ( жінки, матері або сестри яких хворіли на рак молочної залози, мають значно більше шансів захворіти на таку хворобу )
– пізня менопауза
– ранній початок місячних ( до 12 років )
– народження першої дитини у віці понад 30 років
– переривання вагітності
– у жінок, які ніколи не народжували
– фіброзно – кістозна мастопатія
– ожиріння ( понад 40 % нормальної ваги )
– цукровий діабет, гіпертонічна хвороба
– систематичне паління та вживання алкоголю
Передракових захворювань молочних залоз досить багато. З них найчастіше зустрічається фіброзно – кістозна мастопатія, яка проявляється різнокаліберними ущільненнями у молочних залозах, періодичними болями у передменструальний період, виділеннями із сосків.
Раннє виявлення – це найкращий захист від раку молочної залози. Чим раніше діагностовано це захворювання, тим вищі шанси на повне одужання. Достатньо відмітити, що лікування першої стадії раку дозволяє одужати 95% жінок. Проте з ростом пухлини відсоток одужання катастрофічно падає – не більше 50%.
Для того щоб обстежити молочні залози і виявити новоутворення навіть невеликих розмірів не потрібно якоїсь надскладної апаратури. Відомо, що з десяти виявлених у молочній залозі змін дев’ять виявляють самі жінки! Самообстеження молочних залоз потрібно починати з 20 річного віку, проводити його щомісячно, бажано в перший тиждень після місячних. Жінкам, що знаходяться у менопаузі, необхідно вибрати один із днів місяця, наприклад перше число місяця. Потрібно звертати увагу на будь які зміни, які відбуваються з молочними залозами. При виявленні будь-яких ущільнень, пухлин, підозрілих ділянок, больових відчуттів, виділень із сосків, переконлива рекомендація – звернутися до онколога. Пам’ятайте: пухлини і навіть рак грудей цілком виліковуються, особливо якщо ви звернулися до фахівця на ранній стадії! Статистика доводить – від раку молочної залози виліковуються 95% жінок, у яких захворювання виявлено на першій стадії, 80% жінок у яких виявлено другу стадію захворювання.
І останнє. Як відомо з досвіду світової медицини, поки що в жодній країні світу документально не зафіксовано випадку вилікування злоякісного новоутворення із застосуванням методів нетрадиційної медицини. Застосування нетрадиційного лікування тільки відтягує час, не дає можливості застосувати „традиційну” ефективну медицину, та переводить ранні стадії раку в пізні, невиліковні.