Онкохірургічне відділення №2

Борсук

Борсук Дмитро Дмитрович

Завідувач відділенням, онкохірург вищої кваліфікаційної категорії.

Онкохірургічне відділення №2 розташоване на четвертому поверсі головного корпусу, розраховане на 50 ліжок. У відділенні працює 5 лікарів онкохірургів та 12 сестер медичних. Організоване відділення в 1978 році з введенням в дію п’ятиповерхового хірургічного корпуса. До 2018 р. відділення очолював Солодченко Микола Іванович – онкохірург вищої кваліфікаційної категорії. З 2018 року відділення очолює Борсук Дмитро Дмитрович – онкохірург вищої кваліфікаційної категорії. У відділенні надається допомога хворим з:

  • доброякісними та злоякісними новоутвореннями молочних залоз,
  • доброякісними та злоякісними новоутвореннями м’яких тканин,
  • злоякісними та доброякісними новоутвореннями шкіри,
  • злоякісними новоутвореннями лімфатичної тканини,
  • злоякісними новоутвореннями черевної порожнини,
  • проводяться всі види мамопластичних операцій.

В випадках підозри на онкологічне захворювання,при неможливості провести обстеження амбулаторно, обстеження хворих проводиться в стаціонарі відділення. При обстеженні хворих використовується апаратно-інструментальна та діагностична база диспансерного відділення та відділення променевої діагностики. В окремих випадках, певні види обстеження, проводяться в лікувально-профілактичних закладах та діагностичних центрах України.

Обстеження та лікування онкологічних хворих здійснюється згідно локальних протоколів медичної допомоги онкологічним хворим, розроблених на підставі стандартів надання онкологічної допомоги . Усім онкологічним хворим лікування призначається мультидисциплінарним онкологічним консиліумом ( МОК ) у складі онкохірурга, променевого терапевта, хіміотерапевта. При необхідності до складу консиліума залучаються інші спеціалісти ( онкогінеколог, анестезіолог, терапевт, ендокринолог та інші ). В відділенні освоєні методики черезшкірної трепанбіопсії пухлин молочної залози, м’яких тканин, печінки та заочеревинного простору, органозберігаючі та онкопластичні операції молочної залози, лапороскопічні операції органів черевної порожнини.

При онкологічній патології шлунка стандартними операціями в відділенні є – дистальна субтотальна резекція шлунка, гастректомія, накладення гастро-ентероанастомоза. Хірургічні втручань виконуються абдомінальним або лапороскопічним доступом із виконанням D2 – лімфодисекції, при необхідності виконуються комбіновані та симультанні операції. При пухлинах ободової кишки, прямої кишки виконуються типові операції – правобічна та лівобічна геміколонектомія, резекція поперечно-ободової кишки, резекція сигмовидної кишки, передня резекція прямої кишки, черевно-анальна резекція прямої кишки, черевно-промежинна екстирпація прямої кишки, реконструктивні операції з відновлення пасажу по ободовій та прямій кишці, симптоматичні операції. Застосування циркулярних степлерів, в хірургічному лікуванні пухлин прямої кишки, значно збільшило відсоток сфінктерзберігаючих операцій. При метастатичному та місцево розповсюдженому колоректальному раку застосовується методика внутрішньоартеріальної хіміотерапії .

При лікуванні злоякісних та доброякісних пухлин молочної залози в залежності від стадії захворювання та прогностичних факторів виконуються хірургічні втручання – радикальна мастектомія ( Пейті, Холстеда, Мадена ), підшкірна радикальна мастектомія, радикальна резекція молочної залози з визначенням чистоти меж резекції, квадрантектомія з регіонарною лімфодисекцією та визначенням чистоти меж резекції та сигнального лімфоузла, проста мастектомія, лампектомія, проводиться визначення сторожового лімфатичного вузла. Мамопластичні операції виконуються з переміщенням торокодорзального клаптя та імплантів. По рішенню МОК хірургічне лікування онкологічних хворих поєднується з променевим та хіміотерапевтичним методом, як в доопераційному, так і в післяопераційному періодах. За рік у відділенні лікується близько 1300 хворих, виконується понад 900 операцій різної складності. Працюють онкохірурги першої та вищої категорій. При необхідності, в складних діагностичних та лікувальних випадках, хворі скеровуються на консультацію та лікування до Національного інституту раку в м. Києві.

Солодченко

Солодченко Микола Іванович

Онкохірург вищої кваліфікаційної категорії, заслужений лікар України

Коломійчук

Коломійчук Олександр Петрович

Онкохірург вищої кваліфікаційної категорії​

Ульянова

Ульянова Любов Кузмінічна

Старша сестра медична, вища кваліфікаційна категорія.​