Антимікробна стійкість

Всесвітній тиждень обізнаності про антимікробну стійкість: 18–24 листопада 2024 року 🌍

Антимікробна резистентність (АМР) — це здатність мікроорганізмів (бактерій, вірусів, грибів, паразитів) протистояти дії антимікробних препаратів, що ускладнює лікування інфекцій та підвищує ризик поширення захворювань, розвитку тяжких станів і смертності.

Що сприяє розвитку АМР?
– Нераціональне та надмірне використання антимікробних препаратів.
– Відсутність доступу до чистої води, санітарії та гігієни.
– Недостатня профілактика інфекцій та інфекційний контроль у медичних закладах і на фермах.
– Брак доступних та якісних антимікробних препаратів, вакцин та діагностики.
– Низька обізнаність про проблему та недотримання законодавства.

Що ми можемо зробити разом?
1. Раціональне використання ліків: Лікування антимікробними препаратами повинне проводитись тільки за призначенням лікаря. Самолікування чи надмірне вживання антибіотиків не тільки не допомагає, а й шкодить, посилюючи стійкість збудників.
2. Профілактика інфекцій: Регулярно мийте руки, дотримуйтесь гігієни, робіть щеплення, щоб знизити ризик інфекцій, які потребують антибіотиків. Це зменшує потребу у використанні препаратів, що своєю чергою уповільнює розвиток стійкості.
3. Поширення інформації: Освітні матеріали, які пояснюють важливість раціонального застосування антибіотиків, можуть допомогти зменшити випадки неправильного їх використання. Спільна обізнаність та відповідальність за своє здоров’я можуть мати вирішальний вплив на майбутнє безпечної медицини.

Закликаємо кожного задуматися про важливість правильної антибіотикотерапії та ділитися знаннями, адже це допоможе зберегти ефективність ліків для наступних поколінь.