КНП СОР СОКОД дотримується вимог законодавства України

Нещодавно на одному із телеканалів країни вийшов випуск новин про те, що у КНП СОР Сумському обласному клінічному онкологічному диспансері тримають хворих без зв’язку із родичами, а якщо більш конкретно, то не дають змоги навіть зателефонувати.

Що важливо, жодних звернень, скарг від самих пацієнтів чи їх членів сім’ї стосовно зазначених невдоволень на адресу керівництва закладу не надходило. Навіть, навпаки, надходять слова вдячності медичним працівникам за продовження Життя.

Адміністрація КНП СОР СОКОД з метою заспокоєння своїх пацієнтів та їх родин офіційно заявляє, що дані звинувачення є безпідставними та такими, що не мають під собою законодавчого підґрунтя.

Дуже шкода, що журналісти у даному випуску перекручують факти та граються у вибіркову справедливість, при цьому нехтуючи морально-етичними орієнтирами Кодексу етики українського журналіста. Однією із таких норм є позиція того, що факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного. Неприпустимим є розповсюдження інформації, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.

Споживання та осмислення інформації, звичайно, індивідуальний процес, однак вважаємо за необхідне законодавчо обґрунтувати позицію адміністрації онкодиспансеру щодо начебто «суворого режиму» у відділенні інтенсивної терапії.

  Стаття 287 Цивільного кодексу України та п. к ч.1 ст. 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» гарантують пацієнту, який перебуває на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров’я, право на допуск до нього інших медичних працівників (осіб, які займаються медичною діяльністю відповідно до спеціальності та кваліфікації – ч.1 ст.77 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»), членів сім’ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса та адвоката, а також священнослужителя для відправлення богослужіння та релігійного обряду.

Існує порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають у стаціонарі відділення інтенсивної терапії, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я від 15.06.2016 № 592 «Порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії» (далі — Порядок).

У зв’язку з цим, КНП СОР СОКОД внесені відповідні зміни у локальну документацію закладу, всі пацієнти ознайомлюються із новими правилами та у закладі організовано інформування відвідувачів (розміщені інформаційні стенди біля входу до відділення).

Відповідно до Порядку пацієнта, який перебуває на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, можна відвідувати цілодобово у будь-який день тижня, виключення становить ряд обмежень спричинених запобіганню поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. Лікуючий лікар медичного закладу зобов’язаний інформувати пацієнтів і відвідувачів про правила відвідування пацієнтів, а також про інші вимоги, дотримання яких є необхідним для забезпечення безпеки та інтересів пацієнтів.

Лікуючий лікар завжди отримує від хворого контакти членів родини з метою інформування про протікання хвороби, результати проведеної операції, інших життєвонеобхідних обставин пов’язаних із здоров’ям хворого та надає можливість здійснення телефонних розмов коли пацієнт приходить до тями після проведеної операції.

Таким чином, законодавством встановлено обов’язок закладу охорони здоров’я:

  • забезпечити пацієнтам, які перебувають на лікуванні у ВІТ, право на допуск до них відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними цим Порядком;
  • інформувати пацієнтів і відвідувачів про правила відвідування пацієнтів, встановлені Порядком, а також про інші вимоги, дотримання яких є необхідним для забезпечення безпеки та інтересів пацієнтів.

КНП СОР СОКОД дотримується вимог законодавства України.

 

 Враховуючи викладене, адміністрація КНП СОР СОКОД закликає пацієнтів та їх відвідувачів користуватись своїми правами, не порушуючи права інших.