1 травня в Україні та світі розпочався Місяць обізнаності про ментальне здоров’я — ініціатива, започаткована у 1949 році у США неурядовою організацією Mental Health America з метою зменшити стигму навколо ментального добробуту та заохотити до профілактики.
В Україні ініціатива проходить із закликом віднайти свої сенси, які у часи випробувань працюють як внутрішні опори: «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com». Сенси як теплі та підтримуючі послання зібрала у «СенсоТеку. Ти як?» Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, разом із психологинею Світланою Ройз.
Сенси — це те, що дає перспективу й підтримує навіть у часи невизначеності. Вони формують траєкторію майбутнього й водночас стають опорою в теперішньому — не просто показують напрям, а наповнюють його значенням.
Останнє соціологічне дослідження «Ти як?» показало, що понад третину українців охоплюють розчарування (39%) та безсилля (35%). Ці емоції виникають там, де очікування не збігаються з реальністю. Втома (59%) і напруженість (61%) впливають на здатність людини зберігати зв’язок із власними цінностями. Стабільне зростання втоми упродовж трьох років досліджень доводить: у моменти виснаження важливо не тільки вчитися підтримувати себе, а й пам’ятати про свої сенси.
З 1 травня на головній сторінці платформи «Ти як?» щодня з’являються сенси — теплі підтримуючі послання, які ведуть від роздумів до дії (з повним переліком можна ознайомитися тут). Усі сенси доповнені рекомендаціями щодо піклування про ментальне здоров’я і плекання стійкості.