Клініко-діагностична лабораторія

Острога

Острога Юлія Сергіївна

Завідуюча клініко-діагностичної лабораторії, цитоморфолог

Клініко-діагностична лабораторія є структурним підрозділом КНП СОР «СОКОЦ».

Лабораторія має досвічений колектив, забезпечує виконання загально-клінічних, гематологічних, біохімічних, імунологічних та цитологічних видів дослідження, бере участь у всеукраїнському контролі якості. Укомплектована сучасним обладнанням, реактивами, базовою та методичною нормативною документацією. Оснащення та досвід забезпечують найвищі стандарти якості.

Спектр досліджень включає:

  • гематологічні (клінічний аналіз крові, лейкоцитарна формула, підрахунок тромбоцитів та мієлограм) ;
  • показники системи згортання та коагулограма (АЧТЧ, МНВ, Д-димер фібриноген, ПТ та ін.);
  • біохімічні дослідження (глюкоза крові, загальний білок, білірубін та його фракції, креатинін, сечовина, АлАт, АсАт, ГГТ, ЛПВЩ та ЛПНЩ, тригліцериди, ЛДГ, КК, загальна амілаза, лужна фосфатаза, сечова кислота, холестерин, Са, Мg, Р, електроліти та гази крові та ін );
  • загально-клінічні дослідження (загальний аналіз сечі; аналіз сечі за Нечипоренко, аналіз сечі по Земницькому)
  • онкомаркери (хоріонічний гонадотропін людини ХГЛ, онкомаркер молочної залози СА 15-3, онкомаркер яєчників СА 125 та HE4, альфа-фетопротеїн АФП, онкомаркер підшлункової залози Са 19-9, онкомаркер раково-ембріональний антиген РЕА та маркер запалення С-реактивний білок.
  • Імунологічні (група крові та резус-фактор, ізоімунні антитіла).

Цитологічний відділ клініко-діагностичної лабораторії

Головна мета роботи – це виявлення передракових станів та раку на ранніх стадіях, яка реалізується дослідженням на клітинному рівні біологічного матеріалу, отриманого з різних органів та тканин.

Має 3 основні напрямки діяльності:

  1. Проведення діагностичних цитологічних досліджень біологічних матеріалів з метою виявлення морфології патологічного процесу.
  2. Скринінгові цитологічні дослідження при профілактичних оглядах жінок з метою виявлення передпухлинної та пухлинної патології шийки матки.
  3. Консультативна робота.

Лабораторія виконує діагностичні цитологічні дослідження за типами обстежень:

– ексфоліативна діагностика – промивні, серозні рідини, мазки та відбитки слизових оболонок, отриманні шляхом аспірації матеріалу або взяття мазків-відбитків;

– пункційна діагностика – тонкі препарати на скельцях з біоматеріалів, отриманих шляхом тонкоголкової пункційної біопсії;

– ендоскопічна діагностика – мазки-відбитки, отримані при проведенні ендоскопічного обстеження пацієнта або мазки-відбитки з біоптату, взятого для гістологічного дослідження;

– термінова субопераційна діагностика, направлена на уточнення морфологічного діагнозу для корекції об’ємів хірургічного втручання – мазки-відбитки, отримані безпосередньо з операційного матеріалу під час операції.

Скринінгові цитологічні дослідження включають дослідження мазків з шийки матки та цервікального каналу, отриманих при профілактичних оглядах жіночого населення Сумської області, м. Суми та приватних закладів за наявності направлення.

Надається консультативна допомога в складних випадках цитологічної діагностики спеціалістам інших лабораторій Сумської області та м. Суми.

Працівники цитологічного відділу мають багаторічний досвід роботи, постійно підвищують свій професіональний рівень на курсах підвищення кваліфікації, семінарах, вебінарах та науково-практичних конференціях.

Сьомак

Сьомак Альбіна Федорівна

Лікар-лаборант вищої кваліфікаційної категорії

Сердюк

Сердюк Алла Олексіївна

Цитоморфолог, друга кваліфікаційна категорія.​

Діденко

Діденко Інна Сергіївна

Біохімік, друга кваліфікаційна категорія.​

Лозова Наталія Юріївна

Цитоморфолог

Федорченко Алла Анатоліївна

Федорченко Алла Анатоліївна

Цитоморфолог

Шурхаєва

Шурхаєва Ірина Сергіївна

Старший фельдшер-лаборант, перша кваліфікаційна категорія.​