Панченко Дмитро Володимирович
Завідувач відділенням, онкохірург вищої кваліфікаційної категорії.
Онкохірургічне відділення №1 розташоване на третьому поверсі головного корпусу, розраховане на 50 ліжок, з них 20 ліжок для лікування онкоурологічних хворих.
Організоване відділення в 1978 році з введенням в дію п’ятиповерхового хірургічного корпуса. До 2000 р. відділення очолював Усик Микола Якович – онкохірург вищої кваліфікаційної категорії. 2000 – 2015 роки відділення очолював Якубовський Леонід Миколайович, лікар уролог вищої кваліфікаційної категорії. З березня 2015 року відділенням завідує Панченко Дмитро Володимирович, онкохірург вищої кваліфікаційної категорії.
У відділенні надається хірургічна, хіміотерапевтична та реабілітаційна допомога хворим із:
– злоякісними новоутвореннями шкіри;
– злоякісними новоутвореннями молочної залози;
-злоякісними новоутвореннями м’яких тканин;
– злоякісними новоутвореннями лімфатичної тканини.
– злоякісними новоутвореннями сечовидільної системи у жінок;
– злоякісними новоутвореннями сечостатевої системи у чоловіків.
Також надається хірургічна допомога хворим із доброякісними новоутвореннями грудної залози та м’яких тканин.
Прийом та догоспітальне обстеження хворих приводиться лікарями відділення в 226 кабінеті поліклінічного відділення, згідно графіка прийому лікарів.
Обстеження пацієнтів з онкоурологічною патологією проводиться в 232 кабінеті поліклінічного відділення. Прийом онкоурологічних хворих ведуть лікарі урологи та Волкогон А. Д. та Сіробаба А. Є.
У випадках підозри на онкологічне захворювання, при неможливості провести обстеження амбулаторно, хворі госпіталізуються у відділення. При обстеженні хворих використовується апаратно-інструментальна та діагностична база поліклінічного відділення та відділення променевої діагностики. В окремих випадках, певні види обстеження, проводяться в лікувально-профілактичних закладах та діагностичних центрах міста та області.
Всім онкологічним хворим лікування призначається мультидисциплінарним онкологічним консиліумом (МОК) у складі онкохірурга, променевого терапевта, хіміотерапевта. При необхідності до складу консиліума залучаються інші спеціалісти.
У відділенні освоєні методики черезшкірної трепанбіопсії пухлин молочної залози, м’яких тканин, пухлин печінки та заочеревинного простору. В діагностиці пухлин сечостатевої системи широко застосовується трансуретральна біопсія новоутворень сечового міхура, мультифокальна біопсія передміхурової залози під ультразвуковим контролем.
При онкологічній патології шлунка стандартними операціями в відділенні є – дистальна субтотальна резекція шлунка, гастректомія, накладення гастро-ентероанастомоза. Хірургічні втручання виконуються абдомінальним доступом із виконанням D2 – лімфодисекції, при необхідності виконуються комбіновані операції. На початку лікування обов’язковою є діагностична (стадіююча) лапароскопія, в більшості випадків проводиться доопераційна поліхіміотерапія (4 – 6 курсів).
При пухлинах ободової кишки, прямої кишки виконуються типові операції – правобічна та лівобічна геміколонектомія, резекція поперечно-ободової кишки, резекція сигмовидної кишки, передня резекція прямої кишки, черевно-анальна резекція прямої кишки, черевно-промежинна екстирпація прямої кишки, реконструктивні операції з відновлення пасажу по ободовій та прямій кишці, симптоматичні операції. Застосування циркулярних степлерів, в хірургічному лікуванні пухлин прямої кишки, значно збільшило відсоток сфінктерзберігаючих операцій. При метастатичному та місцеворозповсюдженому колоректальному раку застосовується методика внутрішньо артеріальної хіміотерапії . Останні роки в хірургічному лікуванні все більше застосовуються лапароскопічні методи.
При лікуванні злоякісних пухлин молочної залози в залежності від стадії захворювання та прогностичних факторів виконуються хірургічні втручання – радикальна мастектомія
(Пейті, Холстеда, Мадена), підшкірна радикальна мастектомія, радикальна резекція молочної залози з визначенням чистоти меж резекції, квадрантектомія з реґіонарною лімфодисекцією та визначенням чистоти меж резекції, проста мастектомія, лампектомія. Широко застосовуються онкопластичні та аугментаційні методики. Для тривалої поліхіміотерапії проводиться встановлення центрального венозного порта.
Планова госпіталізація хворих із злоякісними новоутвореннями та підозрою на злоякісні новоутворення, проводиться після обстеження на догоспітальному етапі згідно протоколів надання медичної допомоги, відповідно до локалізації пухлинного процесу. У випадках неможливості провести певні обстеження амбулаторно можлива госпіталізація хворого у відділення для дообстеження та подальшого лікування .
Планова госпіталізація хворих з доброякісними новоутвореннями проводиться після обстеження на догоспітальному етапі.
Перелік необхідного обстеження для хворих із доброякісними новоутвореннями:
– Клінічний аналіз крові;
– Аналіз крові на цукор;
– ПТІ, час згортання крові;
– РМП ІС;
– Обстеження на вірусні гепатити;
– Клінічний аналіз сечі;
– Аналіз кала на яйця гельмінтів;
– Флюорографія (за останній рік);
– Огляд гінеколога (для жінок);
– Огляд уролога (для чоловіків старше 40 років).
Перелік показань та порядок скерування пацієнтів до ДУ “Національний інститут раку”:
- До Національного інституту раку направляються хворі на злоякісні новоутворення для надання консультативної та високоспеціалізованої лікувально – діагностичної допомоги із застосуванням сучасних технологій.
Показаннями для направлення в НІР є:
– бажання пацієнта;
– тяжкі випадки диференційної діагностики та лікування злоякісних пухлин;
– наявність у пацієнта значимої супутньої патології (в стадії субкомпенсації);
– неможливість провести діагностику та лікування згідно стандартів.
Протипоказаннями для направлення пацієнтів в НІР є:
– тяжкий загальний стан ;
– гострі стани, які вимагають невідкладної допомоги;
– інфекційне захворювання: гострі або хронічні в активній формі; паразитарні захворювання: педикульоз, сверблячка та інші;
– супутні захворювання в стані функціональної декомпенсації;
– психічні захворювання (ендогенні депресії, шизофренія);
– психічна лабільність, негативізм по відношенню до обстеження та лікування;
– алкогольна або наркотична залежність.
Волкогон Андрій Дмитрович
Уролог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук
Левицький Юрій Петрович
Онкохірург вищої кваліфікаційної категорії
Дмитрук Володимир Олексійович
Онкохірург вищої кваліфікаційної категорії
Сіробаба Анастасія Євгенівна
Уролог
Трофименко Тетяна Григорівна
Старша сестра медична, вища кваліфікаційна категорія.