30 липня – всесвітній день торгівлі людьми!

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Цей день був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Проблема торгівлі людьми залишається і на теперішній час. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та права необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Способи використання людей доволі різноманітні.

Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство потрібно знати свої права!

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!!! Кожен постраждалий має право на допомогу!

У разі необхідності Ви можете звернутись до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів за тел. 527 або 0 800 505 501.